Prezenty dla gości na przyjęciu weselnym

Przed nami grudzień, święta, czas spotkań z bliskimi i… prezenty. Niektóre pary właśnie w tym czasie decydują się na ślub. Święta to – podobnie jak przyjęcie weselne – magiczny czas obdarowywania, który czujemy wszystkimi zmysłami. Coraz częściej pary decydują się na podziękowania za przybycie na przyjęcie w formie upominku.

Czy małe upominki w formie podziękowań dla gości to dobry pomysł?

Gdzie umieszczamy podarki, który pragniemy przekazać naszym gościom w ramach podziękowań za przybycie na przyjęcie?

Co wybrać? Jaka forma podarunku się sprawdzi?

Czy warto przygotować oddzielne niespodzianki dla bliskich osób, np. rodziców, dziadków, rodzeństwa i chrzestnych?

Na te oraz inne pytania postaram się odpowiedzieć w artykule.

Symboliczne upominki dla gości ślubno-weselnych stanowią już pewien standard. Przedstawiam kilka propozycji, które będą formą wdzięczności dla gości:

Słodkości

Najczęściej wybierana forma prezentu to… słodkości! Ręcznie robione pralinki w
eleganckim pudełku, kruche ciastka, krówki, makaroniki, ciasteczka z wróżbą…
Plusem jest to, iż słodkości stanowią praktyczny upominek, który świetnie można
spersonalizować.

Nalewki

Jeśli zajmujemy się robieniem nalewek lub ktoś z naszych bliskich robi wyśmienite trunki – warto się tym podzielić. Nalewki przelewamy do małych, personalizowanych butelek, które bez problemu można zakupić przez Internet.

Mieszanka herbat

Przyjęcie w stylu rustykalnym lub boho? Ten pomysł będzie nie tylko praktyczny, ale również uzupełni oprawę dekoratorsko-florystyczną. Umieszczenie mieszanek herbat w szklanej fiolce lub papierowym opakowaniu sprawi, iż goście po przyjęciu weselnym będą mogli delektować się wspaniałym smakiem gorącego naparu.

Bursztyn na nalewkę

To idealna opcja przy przyjęciach w stylu nadmorskim. Bursztyn na nalewkę jest ogromną atrakcją szczególnie dla gości, którzy przyjechali zza granicy.

Magnesy

Kilka lat temu wiodły prym! Magnesy z inicjałami pary młodej stanowią miły akcent, jednak pamiętajmy, iż nie każdy jest entuzjastą dekorowania np. lodówki.

Miód

 

Praktyczny i uniwersalny prezent. Przy organizacji przyjęcia warto rozeznać rynek i sprawdzić, czy w okolicy są pasieki. Regionalne specjały to strzał w dziesiątkę!

Krótki list z sentencją

Podziękowanie może być w formie kartki / krótkiego listu. Jeśli mamy ulubiony cytat, to jest to wspaniała okazja, by również umieścić go w treści podziękowań.

Wina musujące w małych butelkach

Absolutny hit ostatnich sezonów – przyjęć w stylu glamour i lat 20. Świetna dekoracja i praktyczny upominek.

Świece

Świeczki w szklanych pojemnikach z personalizowaną etykietą to kolejny pomysł na prezent dla gości. W przypadku tego typu akcesoriów dobrze umieścić je na oddzielnym stole z adnotacją: „Szanowni goście, dziękujemy, że jesteście razem z nami”.

Sukulenty

Sprawdzą się o każdej porze roku, na przyjęciach ekologicznych, rustykalnych i boho.
Stanowią doskonałą ozdobę stołu dla gości, zatem przy ograniczonym budżecie możemy zrezygnować z pozostałych kwiatów / dekoracji na stole, umieszczając nad talerzem sukulent. Trwałość tych roślin sprawia, że będą one ozdobą pomieszczeń naszych gości przez wiele lat.

Nasiona

Nasiona w papierowej, personalizowanej torebeczce to hit przyjęć ekologicznych. Napis „Niech miłość kwitnie” stanowi idealną sentencję do umieszczenia na saszetkach z nasionami. Polecam nasiona maciejki i niezapominajki. Dobrym pomysłem będzie wybór roślin pasujących do motywu przewodniego wydarzenia.

Odnośnie do niespodzianek w dniu ślubu i wesela – pary młode kierują podziękowania w stronę rodziców, czasem wyrażają wdzięczność dziadkom, chrzestnym i rodzeństwu. Na taką okoliczność sprawdzą się bukiety kwiatów lub zestawy upominkowe – wszystko zależy od upodobań i stylu uroczystości. Podziękowania dla rodziców są piękną polską tradycją, przez którą para młoda okazuje szacunek swoim najbliższym. Moment ten uwzględniamy w harmonogramie uroczystości. Tłem niech będzie muzyka, np. ulubiony utwór rodziców.

Warto pamiętać, iż upominki dla gości na przyjęciu weselnym stanowią niejednokrotnie część dekoracji. Warto zatem zadbać, by były one spójne z motywem przewodnim uroczystości oraz korespondowały z innymi elementami scenografii. Można je umieścić na stole przy talerzach lub na oddzielnym stoliku. Przy wyborze prezentów weźmy pod uwagę – oprócz motywu przewodniego – czas realizacji, minimalną ilość przy zamówieniu, budżet i porę roku. Na przykład na jesienno-zimowy ślub doskonale sprawdzi się nalewka, mieszanka herbat lub miód. Oczywiście obdarowujemy takimi rzeczami, jakie sami chcielibyśmy otrzymać, a priorytetem powinna być jakość. Rekomenduję dołączyć do upominku bilecik lub zawieszkę z napisem: „dziękujemy za przybycie”.

Z życzeniami pięknych przyjęć, na których obecność gości jest priorytetem, a prezenty stanowią miły dodatek.

 


Dorota Janicka-Kurlenda
konsultantka ślubna

OK