Jak się ubrać na ślub?

Uroczystości ślubu czy wesela są świetną okazją do zaprezentowania swojego indywidualnego stylu. W przypadku męskiego dress code’u nie ma tak dużego pola do popisu pod względem formy, jaki mają kobiety, ale nadal można wyrazić siebie na wiele sposobów. W salonach Balamonte poza tradycyjnym garniturem ślubnym uszyjesz również smoking. Wszystko uszyte z najlepszej jakości tkanin oraz według najnowszych trendów. W końcu nie ma nic lepszego niż garnitur szyty na miarę.

Jak mężczyzna powinien ubrać się na ślub kościelny i wesele?

Jeśli chodzi o Pana Młodego, to styl jego garnituru często jest zależny od charakteru miejsca w jakim odbywa się przyjęcie weselne. W przypadku gości  nie ma tego typu restrykcji, chyba że państwo młodzi wyraźnie zaznaczyli to na zaproszeniach. Na ślub oraz wesele najlepiej sprawdzi się styl klasyczny. Granatowy garnitur, biała koszula i krawat, to zestaw wręcz idealny. Wiele osób jest zdania, że granatowy garnitur na ślub jest opcją dość szablonową. Nowoczesne kroje cechują się na tyle dużą oryginalnością, że tradycyjny granat współgra z nimi doskonale. Ogromną rolę pełnią dodatki, którymi możemy wzbogacić nasz garnitur ślubny. Poszetkę i krawat dobieramy jako oddzielne elementy stroju, które powinny współgrać z resztą stylizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych motywach przewodnich na ślub, koniecznie zajrzyj na naszego bloga, w którym opisujemy różne style i najlepiej pasujące do nich garnitury.

Jak mężczyzna powinien ubrać się na ślub cywilny?

Przy wyborze garnituru na ślub cywilny, powinniśmy kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Jeżeli przedkładasz tradycyjny styl ponad nowoczesne trendy, to doskonale sprawdzi się klasyczny granatowy lub szary garnitur. Kolor dodatków powinien dobrze komponować się z garniturem, dlatego w przypadku marynarki i spodni w odcieniu granatu powinieneś wziąć pod uwagę założenie krawata w kolorze czerwonym, bordowym albo fioletowym. Szary garnitur na ślub cywilny jest równie dobrym rozwiązaniem, szczególnie że możliwe jest dopasowanie do niego szerokiej gamy akcesoriów. Nie musisz jednak ograniczać się wyłącznie do gładkich tkanin. Świetnym wyborem będzie granatowy lub szary garnitur w kratę lub prążek. Taki zestaw możesz urozmaicić kamizelką, która podniesie poziom jego formalności.

Bardzo istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest pora roku oraz pora dnia, o której będzie odbywała się uroczystość. Jeśli ma on miejsce latem najlepiej będziesz się czuł w garniturze wykonanym z lekkiego i oddychającego materiału, takiego jak wełna typu fresco lub wełna z domieszką lnu i jedwabiu. Z kolei zimą lepszym wyborem będzie wełna o wyższej gramaturze.

W ofercie salonu Balamonte znajdziesz garnitury szyte na miarę odpowiednie na każdą okazję. Wszystkie posiadają klasyczny włoski krój, lekką konstrukcję oraz najlepsze materiały. Jak ubrać się na ślub? Z pomocą naszych Doradców, w salonach Balamonte w Warszawie i Poznaniu dokonasz wyboru garnituru w sposób przemyślany i profesjonalny.

OK