Inspiracje Balamonte

W promieniach letniego słońca kolory nabierają intensywności, dlatego to one są inspiracją kolekcji wiosna/lato 2019. Jak na płótnach mistrzów malarstwa harmonijnie oddziałują na siebie, zlewają się lub kontrastują, nadają kształt formom.

ALESSANDRO

 

 

Naturalne tkaniny w połączeniu ze słonecznymi, jasnymi kolorami wywołują radość i poczucie szczęścia. Biała koszula i jasnoszare spodnie stanowią delikatne tło dla marynarki, podkreślając jej szafranowy odcień. Drobna pepitka na dwurzędowej kamizelce tworzy iluzję faktury. Jasnoszary krawat w złociste kropki oraz poszetka w marokański wzór nawiązują kolorystycznie do reszty stylizacji jednocześnie urozmaicając całość.

LEONARDO

 

 

Stylizacja, zarówno w kolorystyce, jak i w kroju, inspirowana klimatem marynistycznym portów żeglarskich. Dwurzędowa klubowa marynarka z denimu w kolorze błękitu zestawiona z kremowymi spodniami tworzy zestaw koordynowany o letnim charakterze. Żeby przełamać dominujący, jasny koloryt, stylizacja została uzupełniona dodatkami w kolorze ciemnego indygo.

VITTORIO

 

 

Połączenie zieleni z brązem symbolizuje naturę i ziemię, relaksuje i daje poczucie zadowolenia. Garnitur z lekkiej wełny o otwartym splocie w kolorze szmaragdowej zieleni tworzy bazę. Do tego kwintesencja letniej garderoby – lniana koszula. Brązowe buty i krawat nawiązują kolorystycznie do prążków na koszuli. Kropką nad i tej stylizacji jest bawełniana poszetka w geometryczny wzór.

FEDERICO

 

 

Spotkanie tradycji z nowoczesnością. W tym zestawie oficjalny charakter białej koszuli i czarnych spodni został przełamany intensywnie pomarańczową marynarką, co dodało całości dynamiki i ekspresji. Dodatki pozostają neutralne, czarne. Zarówno krawat i poszetka, jak i letnie mokasyny stanowią piękny kontrast do marynarki, a zarazem nawiązanie do czarnych, biżuteryjnych guzików.

MICHELE

 

 

W stylizacji, wykorzystane są kombinacje  linii tworzące geometryczną kompozycję. Pasy w tym zestawie występują zarówno na koszuli, jak i na dwurzędowej marynarce, a zróżnicowanie ich szerokości powoduje wrażenie iluzji.  Gra deseniem w kontrastowych kolorach pełni główną rolę, dlatego, żeby nie przyćmić tego efektu, stylizacja została uzupełniona lekkimi, białymi spodniami i granatowymi dodatkami, nawiązującymi do koloru pasów.

SERGIO

 

 

Zestaw koordynowany utrzymany  w jednej kolorystyce. Żeby urozmaicić formę, zastosowano różne odcienie zieleni. Marynarka  w kolorze mięty o wyraźnym, geometrycznym deseniu kontrastuje z ciemniejszymi, gładkimi spodniami. Biała koszula i lekkie beżowe mokasyny dodają stylizacji lekkości i świeżości. Jedynym dodatkiem jest wzorzysta poszetka w oliwkowym kolorze.

OK