Inspiracje Balamonte

Kolekcja jesień/zima jest inspirowana modą męską minionych dekad. Od modernistycznej geometrii architektury lat 30. po barwy i desenie charakterystyczne dla lat 70., motywy retro w nowej odsłonie zharmonizowane ze stylem nowoczesnego mężczyzny.

SHELDON

 

 

Inspiracją tej stylizacji był styl modernistyczny i wiążąca się z nim geometryczność form.
Stylizacja utrzymana w chłodnych barwach. Błękit kraty pięknie kontrastuje z szarością garnituru nadając mu linearny dwuwymiarowy wzór. Zestaw uzupełniony jest białą koszulą i dodatkami nawiązującymi do koloru kraty, która nadaje niekonwencjonalnego charakteru całości.

ARTHUR

 

 

Z pozoru klasyczna stylizacja nawiązująca do lat 40. opiera się na kontrastach.
Nonszalancko rozpięta koszula równoważy achromatyczną formalność zestawu. Kamizelka i mankiet wykańczający spodnie dodają stylizacji szyku retro. Zaskakujący element stanowi jedwabna poszetka we wzór charakterystyczny dla lat 70, która dzięki stonowanym odcieniom oranżu i brązu, wyróżnia się na tle biało – czarnej marynarki.

THOMAS

 

 

Trzyczęściowy garnitur z dwurzędową marynarką i brogowane buty to kwintesencja stylu retro. Wzór w jodełkę i chłodny odcień brązu nawiązują do sportowych garniturów z lat 30. W tym wypadku, zwracając się w stronę współczesnej mody, stylizacja została dopełniona szarą koszulą i dodatkami w kolorze zgaszonej zieleni .

ALFRED

 

 

Przełom lat 60. i 70. kojarzy się z wszelkimi odcieniami brązów i beżów, dlatego do niego nawiązujemy w tej stylizacji. Jej głównym elementem jest dwurzędowa marynarka, której kamelowy kolor kontrastuje z błękitem koszuli wydobywając głębię obu barw. Jesienny odpowiednik klubowego zestawu został uzupełniony ciemnogranatowymi spodniami. Dopełnieniem stylizacji jest poszetka w modny w latach 60. wzór paisley.

JOE

 

 

Inspiracją tej stylizacji jest amerykańska scena jazzowa końca lat 50., kiedy muzycy wykorzystywali klasyczną elegancję w sposób wyrażający ekspresję artystyczną. Jasnoszary dwurzędowy garnitur w delikatny prążek łączy klasykę z oryginalnością. Wzór nie przytłacza, za to nadaje stylizacji charakteru. Zestaw uzupełnia biała koszula i błękitny krawat o ciekawej fakturze, do tego bawełniana poszetka w tygrysy urozmaicająca całość.

CHESTER

 

 

Stylizacja inspirowana złotą erą Hollywood, kiedy blichtr śmietanki towarzyskiej znanej ze srebrnego ekranu definiował pojęcie szyku. Garnitur smokingowy zawiera w sobie klasyczną elegancję, nawiązując do ponadczasowego stroju wieczorowego ze śnieżnobiałą koszulą z mankietami na spinki i białą poszetką. Jednak w tym zestawieniu, żeby nadać bardziej nowoczesnego charakteru, zamiast muszki występuje gładki czarny krawat.

OK