Ślubny savoir-vivre. Przyjęcie w stylu lat 20.

Pary planujące ślub i wesele coraz częściej poszukują niebanalnych rozwiązań. Niesztampowe podejście do organizacji wydarzenia, swego rodzaju wyróżnienie się i ukazanie swojego indywidualizmu to w obecnym czasie coś, na co bardzo zwracają uwagę przyszli małżonkowie. Wśród pomysłów dużą popularnością cieszą się imprezy tematyczne. Z przyjemnością opowiem Państwu, jak stworzyć wydarzenie, które nawiązuje do złotych lat 20. XX wieku.

www.gdanskaorchidea.pl, fot. Alina Bobrowska

 

Wielki Gatsby – czyli motyw przewodni, który skradł serce niejednej osobie planującej uroczystość weselną, Sylwestra, urodziny, imprezę firmową czy jubileusz małżeński… –wymaga bardzo dobrej organizacji i dużej troski o detale. Przed rozpoczęciem przygotowań warto zgłębić literaturę, np. powieść F. Scotta Fitzgeralda The Great Gatsby, jak również zobaczyć filmową adaptację tej powieści, w której główną rolę grał Leonardo DiCaprio. Od premiery filmu, która miała miejsce w 2013 r., The Great Gatsby stanowi ogromną inspirację dla stylistów. Od czego zaczynamy organizację imprezy opartej na jego motywach?

 

Budżet

Określenie kwoty, jaką możemy przeznaczyć na organizację wydarzenia, to podstawa planowania. To od niej jest uzależniony rozmach, z jakim organizujemy uroczystość. Budżet powinien być jak najbardziej dokładny, uwzględniający miejsce, podwykonawców czy rozwiązania dekoratorsko-florystyczne. Warto poszukać oszczędności, zatrudnić profesjonalną firmę, która będzie wsparciem przy organizacji. Cenione marki posiadają bazy sprawdzonych usługodawców (jak zapewne wiemy, nie ma nic gorszego od nierzetelnych firm – w dobie koncentracji na wysokiej jakości nikt nie może sobie pozwolić na to, by jego wydarzenie okazało się totalną porażką) oraz mogą przekazać nam swoje preferencyjne warunki, jakie posiadają u firm, z którymi współpracują. Oszczędzamy także czas i dowiadujemy się o sprawdzonych rozwiązaniach.

 

www.gdanskaorchidea.pl, fot. Alina Bobrowska

 

Miejsce wydarzenia

Po określeniu budżetu podejmujemy kwestię lokalizacji. Warto pamiętać, iż miejsce wydarzenia powinno nawiązywać do motywu przewodniego. Z pomocą dekoracji możemy wprowadzić pełną metamorfozę wnętrz, jednak spójność będzie pożądana, a to zapewni nam całościowa stylizacja (łącznie z np. gmachem budynku). Wybór lokalizacji pasującej do motywu przewodniego pozwoli na redukcję niepotrzebnych kosztów. Doskonałymi miejscami w naszym przypadku będą dworki, pałace, eleganckie hotele, a także prestiżowe kasyna. Przykładem może być właśnie Hotel Quadrille w Gdyni należący do prestiżowej sieci Relais & Châteaux, który mieści się w XVIII- wiecznym pałacu otoczonym malowniczym wiekowym parkiem. Wnętrza tego obiektu o oryginalnym wystroju, łączącym historię z nowoczesnością, są jednocześnie na tyle klasyczne, że ułatwiają eventową transformację. Warto dodać, że hotel wyróżnia się profilem dla dorosłych 16+ oraz motywem przewodnim „Alicji w Krainie Czarów”, który otwiera pole do jeszcze innych imprez tematycznych.

 

Dekoracje

Po wizji lokalnej i wyborze miejsca czas na dopracowanie wizualnej strony uroczystości. Lata 20. to zapierające dech w piersiach dekoracje, przepych, cekiny, pióra i złoto. Fantastycznie sprawdzą się aranżacje, w których motywy roślinne malowane są na złoto – od kilku sezonów to bardzo silny trend. Wśród instalacji dekoratorskich mogą być zawarte nośniki graficzne; wydruki z postaciami z lat 20. Ciekawym pomysłem jest również identyfikacja stołów zgodna z daną myślą przewodnią. Przykładowe nazwy stolików dla gości: Frank Sinatra, Louis Armstrong, Charlie Chaplin, Pola Negri, Albert Einstein, Al Capone czy Walt Disney.

 


www.gdanskaorchidea.pl, fot. Alina Bobrowska

 

Doskonałym wyborem będą materiały poligraficznie nawiązujące do obowiązującej kolorystyki – prym wiodą złoto oraz czerń z nutą bieli. Stylizacja powinna podkreślić doniosłość i wyjątkowość uroczystości, stanowi ona uzupełnienie całego procesu przygotowawczego, który jest związany z organizacją uroczystości.

 

www.gdanskaorchidea.pl , fot. Alina Bobrowska

 

Kwiatowe aranżacje cechują się przepychem! Im większe kompozycje, tym lepiej. Efekt „wow” jest jak najbardziej pożądany.

 

Menu i drinki

Wybór menu to sprawa bardzo indywidualna. Jedzenie dobieramy po konsultacjach z szefem kuchni – o tym będzie kolejny wpis na blogu. Rodzaj alkoholu to także sprawa bardzo istotna. Dużym zainteresowaniem cieszy się drinkbar, w którym profesjonalista tworzy koktajle w stylu tych z lat 20. Poniżej zdradzam menu oraz rodzaje drinków z uroczystości, którą miałam okazję współtworzyć.

 

 

Atrakcje

„Atrakcje stanowią integralną część przyjęcia weselnego, są uzupełnieniem całej uroczystości, urozmaicają wydarzenie. Powinny nawiązywać do motywu przewodniego wesela, aby zachowana była spójność. Przy ich wyborze należy kierować się: budżetem, motywem przewodnim, miejscem uroczystości, wiekiem gości. Atrakcje warto przemyśleć, postawić raczej na jakość, a nie ilość” (D. Janicka-Kurlenda, Sezon na ślub). Jak zostać wedding plannerem. Do przykładowych atrakcji przyjęcia w stylu lat 20. należą: fotobudka z akcesoriami nawiązującymi do epoki, pokazy pirotechniczne, drinkbar, pokazy taneczne, występy muzyczne, sesje zdjęciowe, bingo, pokaz fajerwerków, cygara.

 

Wizerunek pary młodej i gości

 


www.balamonte.com

 

Płaszczyzną, która łączy stylizację ślubu i wesela, jest wizerunek pary młodej. W przypadku stylizowanych imprez duże znaczenie mają także stylizacje gości.

 


www.gdanskaorchidea.pl, fot. Alina Bobrowska

 

Muzyka

Oczywistym wyborem będzie muzyka nawiązująca do lat 20. Zachęcam, aby utwory te były wkomponowane w muzyczne przeboje z innych epok. Pozwoli to na brak monotonii.

 

Etykieta

Warto o nią zadbać, w szczególności przy imprezach tematycznych. W dobrym tonie jest wybór wizerunku sugerowanego na zaproszeniu, jak również zachowanie wszelkich zasad savoir-vivre’u.

www.gdanskaorchidea.pl, fot. Alina Bobrowska

 

Organizacja uroczystości w stylistyce lat 20. to spore wyzwanie. Niewątpliwie warto zadbać o jakość i dopracowane szczegóły. Miałam ogromny zaszczyt współtworzyć niedawno tego typu wydarzenie. Wszyscy goście prezentowali się niemalże filmowo! Polecam ten styl z całego serca! Dobór odpowiednich usługodawców, którzy wesprą w tworzeniu harmonijnej całości, to już połowa sukcesu.

Z życzeniami pięknych i dobrze zorganizowanych uroczystości,

 


Dorota Janicka-Kurlenda

Konsultantka ślubna

OK