Ślubna checklista – o czym warto pamiętać miesiąc przed ślubem.

Został tylko miesiąc do wielkiego dnia! Emocje są na pewno na wyższym niż do tej pory poziomie, ale to również czas, aby zająć się ostatnimi szczegółami i upewnić się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Oto kilka kluczowych kroków, które powinniście wykonać na miesiąc przed ślubem.

PLANOWANIE WESELA – KROK PO KROKU: PRZYGOTOWANIA NA MIESIĄC DO TERMINU ŚLUBU

 

HARMONOGRAM DNIA ŚLUBU

Dopracujcie plan dnia ślubu. Powinien zawierać godziny, zadania, lokalizacje oraz informacje o odpowiedzialnych osobach. Uwzględnijcie logistykę prezentową, ustalenia z salą weselną oraz godzinę i lokalizację dostarczenia florystyki, w tym bukietu ślubnego i butonierek.

PODSUMOWANIE ZAMÓWIENIA

Potwierdźcie ostateczne zamówienie w obiekcie weselnym, w tym ostateczną liczbę gości z podziałem na dorosłych i dzieci oraz diety. Prześlijcie rozmieszczenie gości według ilości stolików oraz pozostałe wymagane informacje, takie jak dane kontaktowe i godziny przyjazdów podwykonawców. Plan rozmieszczenia aranżacji i ogólny plan dekoracji i inne.

POTWIERDZENIE REZERWACJI I USŁUG

Skontaktujcie się z florystami, fotografami, muzykami, cateringiem, i innymi usługodawcami, aby upewnić się, że wszystko jest na dobrej drodze. Potwierdźcie daty, godziny i szczegóły płatności oraz dokładną lokalizację usługi, jeśli tego wymaga. Zakres i czas pracy. Doprecyzujcie szczegóły współpracy. Część usługodawców praktykuje spotkania, a część wysyła ankietę z kluczowymi dla nich pytaniami.

PLAN ROZSADZENIA GOŚCI

Opracujcie plan rozsadzenia gości przy stołach i zamówcie table plan.

PAPETERIA

Zatwierdźcie finalne projekty i treści. Upewnijcie się kiedy powinniście złożyć zamówienie i wyślijcie niezbędne informacje w terminie. Koniecznie sprawdźcie winietki i ułóżcie je stolikami wraz z menu.

POTWIERDZENIE ZAKWATEROWAŃ

Update listy noclegowej dla Gości. Upewnijcie się, jakie wyposażenie pokoi jest zagwarantowane. Gościom możecie wysłać wiadomość z niezbędnymi informacjami, linkami lokalizacji.

FINALIZACJA ZAKUPÓW ŚLUBNYCH

Sprawdźcie, czy macie wszystkie niezbędne dodatki – biżuterię, buty, welon, krawaty, koszulę itp. oraz akcesoria ślubne np. pojemniki na koperty, akcesoria do wybranych atrakcji weselnych.

ODBIÓR STYLIZACJI ŚLUBNYCH

Upewnijcie się, że suknia ślubna i garnitur ślubny są gotowe i dokonajcie ostatnich przymiarek, jeśli to konieczne.

PREZENTY ŚLUBNE

Upewnijcie się, że upominki dla gości, rodziców, świadków są zamówione, gotowe i odpowiednio zapakowane.

PRZYGOTUJCIE CHECKLISTY

Przygotowanie checklist z pewnością ułatwi Wam późniejsze pakowanie bezpośrednio przed ślubem, szczególnie jeśli jest to ślub wyjazdowy.

PRZYGOTUJCIE ALKOHOL

Jeżeli samodzielnie dokonaliście zakupów, to opiszcie każdy karton datą, Waszymi nazwiskami, informacją o Sali i przeznaczeniu np. alkohol dla barmana, wino do obiadu. Ustalcie również termin transportu alkoholu do obiektu weselnego.

ZAIKS

W większości przypadków koszt ponosi młoda para, jako organizator przyjęcia. Zaiks, to koszt korzystania z utworów „do tańca” podczas jednorazowych imprez tanecznych. Aby uzyskać licencję należy zalogować się na stronie ZAIKSU.

PODRÓŻ POŚLUBNA

Przygotujcie listę na podróż poślubną. Upewnijcie się, że jesteście dobrze przygotowani.

OSTATNIE DWA TYGODNIE DO ŚLUBU

W moim przekonaniu, ostatnie dwa tygodnie przed ślubem powinny być poświęcone na pielęgnację i pakowanie. Niestety, wiele par zostawia mnóstwo zadań na ostatnią chwilę, co potęguje stres. Mobilizując się do regularnej pracy z wyprzedzeniem, zyskacie pewność i komfort, że dzień ślubu będzie dobrze zorganizowany, a wy będziecie mieć odpowiedni zapas czasu na ostatnie przygotowania. Pamiętajcie, że warto oddelegować część zadań bliskim lub specjalistom, co dodatkowo odciąży was w tych intensywnych chwilach.

 

 

ODETCHNIJCIE!

Znajdźcie czas na odpoczynek i relaks.

PROGNOZA POGODY

Sprawdźcie prognozę pogody i przygotujcie się na różne warianty. Nie stresujcie się pogodą! Jeśli planujecie plenerowy ślub lub atrakcje, to ważne by sprawdzić realizację planu B.

SPAKUJCIE SIĘ

Sprawdźcie i przygotujcie każdy element Waszych stylizacji. W razie ich transportu pamiętajcie by je odpowiednio zabezpieczyć. Warto zapakować również parownicę.

OMÓWCIE PLAN DNIA

Z najbliższymi omówcie przebieg dnia, poinformujcie ich o lokalizacji oraz godzinie, o której mają być gotowi. Oddelegujcie ostatnie zadania.

PRZYGOTUJCIE ROZLICZENIA GOTÓWKOWE I DOKONAJCIE OSTATNICH PRZELEWÓW PRZED ŚLUBEM

Koperty powinny zostać opisane, a gotówka przygotowana w odpowiedniej kwocie. Warto ponownie sprawdzić umowy z podwykonawcami by upewnić się, że nie zapomnieliście o żadnych kwestiach dotyczących współpracy.

WYKONAJCIE OSTATNIE ZABIEGI UPIĘKSZAJĄCE

Czas na relaks i zadbanie o siebie by w dniu ślubu czuć się doskonale.

TRANSPORTY I PRÓBY

Pierwsze transporty wiążą się z dostarczeniem alkoholu i papeterii do miejsca weselnego. Sprawdźcie możliwość wykonania próby pierwszego tańca i orszaku w obiekcie. Nie jest to konieczne, ale z pewnością uspokoi Was, gdy upewnicie się, że każdy wie, jakie jest jego zadanie.

ŚLUB I WESELE – LISTA ŚLUBNYCH ZADAŃ

Wiem, że przygotowania były intensywne, ale nadszedł nareszcie dzień, aby cieszyć się każdą chwilą i celebrować Waszą miłość. Pamiętajcie, że ten dzień jest o Was, Waszej miłości i wspólnej przyszłości. Bądźcie obecni w każdej chwili, uśmiechajcie się, tańczcie i delektujcie się każdą sekundą.

Mam nadzieję, że przygotowane listy i wskazówki były dla Was pomocne podczas planowania i organizacji tego pięknego dnia. Włożyliście wiele pracy i serca w każdy detal, a teraz nadszedł czas, aby to wszystko zobaczyć i doświadczyć.

Cieszcie się sobą i pamiętajcie, że to dopiero początek Waszej wspólnej, wspaniałej podróży. Gratulacje i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Przygotowała:

Agnieszka Lewandowska

http://www.slubnewsparcie.com

 

Fot. Jakub Gąsiorowski

http://www.jstudio.net.pl

OK