Styl boho jest doskonałym wyborem dla par, które kierują się wygodą i mniej formalnym podejściem do uroczystości ślubu oraz wesela.

Styl boho to doskonały wybór dla par, które kierują się wygodą i swobodniejszym podejściem do uroczystości ślubu oraz wesela.

Ten styl jest zdecydowanie najmniej oficjalny. Charakteryzuje się swobodnym podejściem do konwenansów i cechuje go wyjątkowa nonszalancja. Brak sztywnych reguł daje dużą przestrzeń w kwestii miejsca uroczystości, dodatków oraz strojów pary młodej.

Pan młody może zrezygnować z wyboru garnituru. W konwencji boho świetnie sprawdzi się zestaw koordynowany składający się z lnianej marynarki (bez konstrukcji) i białych spodni. Dopełnieniem może być koszula z kołnierzykiem button down, zamszowe loafersy oraz pleciony pasek. Klasyczną marynarkę można zastąpić samą kamizelką, która sprawi, że stylizacja będzie zdecydowanie mniej formalna. Idealnymi tkaninami będą len, bawełna, wełniany tropik oraz konopie.

 

Najważniejsze w stylizacji mogą okazać się akcesoria. Bransoletka, rzemyk czy lekki kapelusz doskonale wpiszą się w konwencję uzupełniając całość. Ciekawym wyborem będą także szelki, które po zdjęciu marynarki mogą być kluczowym elementem całego stroju.

Autor: Damian Kozłowski

OK