Styl rustykalny

Kontynuujemy nasz przewodnik ślubny i dziś skupimy się na najmodniejszym ostatnio motywie przewodnim uroczystości ślubnych – stylu rustykalnym

Cechą charakterystyczną dla ślubu w stylu rustykalnym jest bliskość natury. Jest idealnym wyborem dla osób, które chcą nadać uroczystości mniej standardową oprawę. Kolorami przewodnimi są barwy ziemi: beże, brązy oraz zielenie, a miejsce imprezy oraz dodatki powinny być utrzymane w sielskim charakterze. Idealnie odnajdą się tutaj elementy wykonane z drewna, postarzanego szkła czy płótna. Dobrym wyborem będzie garnitur w jaśniejszym odcieniu szarości, w którym kolory przewodnie możemy ukryć pod postacią kraty w garniturze.

 

Stój pana młodego powinien pasować stylistycznie do otoczenia. Oprócz szarości, w charakter uroczystości idealnie wpisze się garnitur w kolorze brązowym, ciemnozielonym lub bordowym. Tkanina nie musi być zupełnie gładka. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju kraty oraz materiały z widoczną fakturą. Domieszka lnu lub konopi również nada garniturowi mniej formalnego charakteru.

 

Warto zdecydować się także na kamizelkę w kontrastowym kolorze, wykonaną z mniej formalnej tkaniny. Krawat czy też mucha wykonana z lnu lub bawełny oraz matowa poszetka w kwiaty będą świetnym dopełnieniem stylizacji. Przy wyborze butów można postawić na mniej oficjalne modele i postawić na brogsy, derby czy nawet monki.

Autor: Damian Kozłowski

 

OK